Artık meme yapısına özel kontrol yapılıyor.

Kadın sağlığı alanındaki başarıları ile adından sıkça söz ettiren Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak ile kadınların sağlık için dikkat etmesi gerekenler ve kadına şiddet konusunu masaya yatırdık.

Başarının sırrı yılmadan devam etmek.

Türkiye’nin en önemli 10 kadınından biri olarak seçilen Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’la başarısının sırrını ve kadın cerrah olmanın zorluklarını konuştuk.

"Daha yapacak çok işim var"

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, bugüne kadar 4 bini aşkın doğumu gerçekleştirmiş, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı, Academic Hospital Yönetim Kurulu Başkanı, Dünya Perinatoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan çok yönlü biri. 38 yaşında profesör olan Kavak, Dünya Perinatoloji Akademisi'ne üye seçilen ilk ve tek Türk doktor. Yine, Dünya Bilim ve Sanat Akademisi'nin mütevelli heyetine üye seçilen ilk Türk olma unvanına da sahip. 68 kez dünyanın çeşitli ülkelerine perinatoloji ile ilgili uluslararası toplantılarda konuşma yapmak üzere davet edilmiş. Neşe Hanım'ın kariyerindeki başarıları ve aldığı ödüller saymakla bitmez! İş hayatı büyük başarılarla dolu olan ünlü doktor, 2 yetişkin erkek çocuğu annesi ve 27 yaşındayken evlendiği ünlü siyasetçi Cavit Kavak ile de mutlu bir evliliği var. Kendisiyle Bağdat Caddesi'ndeki muayenehanesinde buluşarak başarılarla dolu bir hayatın inceliklerini ve bütün bunların arasında annelik, kadın olmak gibi konuları da konuştuk.

Türk bilim kadınını temsil ediyor.

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, Dünya Perinatoloji (Gebelik) Derneği Yönetim kuruluna seçilen ilk ve tek Türk doktor olarak ve Gebelik Bilim Akademisi'ne girdi Kendi dalında ülkesini tanıtan Prof. Dr. Kavak, geçtiğimiz ay, Einstein'in kurduğu Bilim ve Sanat Akademisi'nin yönetim kurulundaki on beş kişiden biri oldu 

Biz evliliğimizde bütünleşmedik ama kesiştik

Bir cerrah ile politikacı evlenirse ne olur? Kendi kariyerine her şeyden fazla önem veren bir kadın cerrah ve politika gibi nispeten narsizm gerektiren bir alanı seçen bir erkek. Böyle bir ilişki imkânsız gibi görünse de 'Her Şeye Rağmen' yürüyebiliyor. Birbirlerini görüp dört ay içinde evlenmişler. Sonra kadın almış başını gitmiş. İngiltere'de ihtisas yapmış. Derken başhekimliğe yükselmiş, 38 yaşında profesör olmuş... Neşe Kavak, Dünya Perinatoloji Derneği Yönetim Kurulu'na seçilen ilk ve tek Türk doktor aynı zamanda. 

Kız öğrencilere pozitif ayrımcılık

İstanbul’un merkezinde bu yıl öğrenci alımına başlayacak olan İstanbul Kent Üniversitesi, her öğrencisine yüzde 50 burs veriyor. Bu üniversiteyi ilk 5 tercihinde yazan kız öğrencilere ise yüzde 80 oranında indirim uygulanıyor. Üniversitenin Mütevelli Heyet Üyesi ve Kurucu Rektörü Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, “Kız öğrencilerimize pozitif ayrımcılık uyguluyoruz” dedi.

Prof. Dr. Neşe Kavak: Türkiye sağlıkta reform değil devrim yaptı.

Europe Business Assembly (EBA) tarafından, en iyi hastane yöneticisi seçilen Prof. Dr. Neşe Kavak, “Amerika’dan, Hindistan’a, Çin’den Filipinler’e çok değişik coğrafyalarda 48’in üzerinde ülkeye davetli konuşmacı olarak gittim. Gördüm ki Türkiye’de sağlık alanında reform değil, devrim yapıldı!” diyor

Zehra Neşe Kavak : 30 yılda 3 bin çocuk dünyaya getirdi

“İşletme okumak istiyordum ama babamın isteği ile doktor oldum. Kadın doğumu kendi isteğimle seçtim. İyi ki de seçmişim… Bugüne kadar yaklaşık 3000 çocuğun doğumunda bulundum. Bir canlının dünyaya gelmesi enerjisi en yüksek en muhteşem olaylardan bir tanesi…”

Cavit Kavak ile Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak çifti ilk kez Quality of Magazine’e röportaj verdi.

Türkiye’nin gururu bir bilim kadını olan Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak ve eşi Türkiye’nin değerli siyasetçilerinden, eski bakan Cavit Kavak’ın Kısıklı’daki muhteşem evlerine konuk olduk. Kavak Çifti ile Genel Yayın Yönetmenimiz Salih Keçeci’nin de eşlik ettiği çok keyifli bir söyleşi ve fotoğraf çekimi gerçekleştirdik. Üstelik, Cavit Kavak, basından sorumlu devlet bakanıyken bile hiç ropörtaj vermediğini, evlerinin kapısını ilk kez Quality of Magazine için açtıklarını söyleyince, ayrı bir onur ve gurur duyduk. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. 

"Annelik iş hayatından daha zor" / HT Kulüp - Reşit Özet

Cemiyet hayatının seçkin isimlerinden siyaset dünyasından yakından tanıdığımız Cavit Kavak'ın eşi olan ve akademik kariyeriyle ön plana çıkan Prof. DR. Neşe Kavak işindeki başarısıyla dikkat çekiyor. Kendisini işine adayan ve mesleğini ödülleriyle süsleyen ünlü iş kadını Neşe Kavak, Kısıklı'daki evinin kapılarını HT Kulüp'e açarken, çocukluk günlerinden aile hayatına ve anneliğe kadar herşeyi HT Kulüp Yazı işleri Müdürü Reşit Özet'e anlattı...

“Hastalarımın yüzde 90’ı, kız bebeklerine benim adımı verir”

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak -her ne kadar kendisi ser verip sır vermese de- devletin zirvesi de dahil pek çok tanınmış ailenin doktoru... Uluslararası Albert Einstein Akademisi’nin yönetim kurulu üyesi... Kim bilir kaç bebeğin isim annesi, öğrencilerinin “Speedy Gonzales”i...

Please reload